Najlepszy prezent dla dziecka?

Oczywiście, że książka! Ale zaraz, zaraz… książka jest na co dzień, a może coś innego, coś co zaskoczy i pozwoli kreatywnie podejść do sprawy, coś, co poruszy wyobraźnię i wprowadzi element przygody. Prezent, który przeniesie do świata niekończącej się historii. Zagwarantuje zabawę i podpowie dalszy ciąg opowieści…

 

Zapewne myślicie, że to jakiś elektroniczny gadżet – smartfon, laptop, konsola czy inny smartwach. Rozczaruję Was, nic z tych rzeczy i zapewniam, że wzbudzi emocje. A przecież o uśmiech tu chodzi, o niespodziankę!

Czyż Pipi Pończoszanka nie wzbudza w Was tęsknoty za przygodą? Jakie to szczęście, że można o niej czytać. Perypetie tej małej dziewczynki powinny być lekturą obowiązkową w szkole. A dziś, mam coś wyjątkowego dla fanów rudej i rezolutnej dziewczynki. Zabawa z Pipi może trwać bez końca!

 

 

 

 
Dobrze znany jest „Hobbit” Tolkiena. Jego przygody wciągają do świata przygody. Tutaj odwieczną walkę prowadzi dobro i zło. Fani przenoszą się do czasów barwnych i niebezpiecznych.
 
 

 

 

Historia wrażliwego złotowłosego chłopca od lat wzrusza dzieci i dorosłych na całym świecie. Urocza powieść o dziecku, które wyrusza w podróż w celu znalezienia przyjaciela…
 
„-Jeśli chcesz mieć przyjaciela, oswój mnie!
-A jak to się robi? – spytał Mały Książę.
-Trzeba być bardzo cierpliwym. Na początku siedzisz w pewnej odległości ode mnie, ot tak, na trawie. Będę spoglądać na ciebie kątem oka, a ty nic nie powiesz. Mowa jest źródłem nieporozumień. Lecz każdego dnia będziesz mógł siadać trochę bliżej…”
 
 
 
 
Skąd biorą się zjawiska, które towarzyszą nieświadomemu niczego Potterowi?  Wszystko wyjaśni się w jedenaste urodziny chłopca, a będzie to dopiero początek Wielkiej Tajemnicy… A może wydarzy się coś, czego nie ma w opowieści Kathleen Rowling?
 
 
 
 

Wyobraźnia podsuwa niesamowite scenariusze. Zabawa zaprasza do poznania literackiego pierwowzoru i przeniesienia się do świata ulubionych, bajkowych bohaterów.  Tutaj wszystko staje się możliwe – mieszka się z Pipi w jednym pokoju, wędruje z Hobbitem, i poznaje przyjaciół z Małym Księciem, a Harry Potter ma nieograniczone możliwości.

Dziecięca wyobraźnia nie zna ograniczeń! A kiedy cieszy się dziecko, raduje się cały świat.