las
Jeśli chcecie wybrać się do ciemnego lasu, przedzierać wśród gęstych traw, pnących kłączy kwiatów, to koniecznie zajrzyjcie do książek, które tworzy Isobelle Ouzman – angielska artystka.

 

Jej zaczarowany świat baśni pełen jest niedopowiedzeń i przepastnej ciemności. Gdzieś w głębi tli się jasny promyk, początek tęczy. Uważajcie! Przemierzając krętą ścieżkę, w groźnym lesie nie zboczcie z trasy, bo gdzieś w jego mroku czai się….

Popatrzcie sami i dajcie się porwać wyobraźni 🙂
 
 
 
 
 
 
 

 

 
 

 

 
 
 
 
 
Ilustracje Isobelle Ouzman to dzieła sztuki wykonane w technice 3D, stworzone z książek, które zostały przez nią znalezione na śmietniku, w koszach na makulaturę lub zdobyte na przecenie. Twórczyni postanowiła „zmaterializować” zaczarowany świat, będący jej wizją opowieści z dzieciństwa.
 
– Uszczęśliwiają mnie kwiaty, szczególnie dzwonki i stokrotki – zwierza się dwudziestotrzyletnia Isobelle. Często jestem umazana tuszem i uwielbiam czytać dobre książki. Poza tym zjadam dużo gorzkiej czekolady – dodaje.

 

Drugie życie książek nazwała „ALTERED BOOKS„. Przy tworzeniu wykorzystuje nożyk, klej, akwarele i cienkopis Micron. Prace powstają przez okres trzech  miesięcy. Każde jej dzieło skupia się na stałych motywach: roślinach, zwierzętach i krętych ścieżkach.
 
 
Jak wam się podobają baśniowe ilustracje 3D? 

Stare książki jak obrazy