tęcza
Macie swoje pozytywne zaklęcia?

Słowa, które sprawiają, że chce się wam żyć. Chce się, wpaść w wir obowiązków. Popatrzeć na pędzący świat z innej perspektywy, niż tylko narzekanie i lęk przed tym, co nieznane…. Zauważyć, że szklanka jest zawsze do połowy pełna, a życie jest zbyt krótkie, aby tracić je na zamartwianie się i postrzeganie wszystkiego w czarnych barwach. Lepiej wierzyć, że po drugiej stronie ciemnych chmur jest zawsze słońce i piękne niebo 🙂
„Według mnie największą odwagą jest życie w stanie zadowolenia. Smutek to ogromne tchórzostwo. Do tego, aby być nieszczęśliwym nic nie jest potrzebne. Każdy tchórz, każdy głupiec może się tak czuć. Każdy potrafi być nieszczęśliwy. Ale do poczucia błogości potrzebna jest ogromna odwaga – a żeby ją poczuć, trzeba nad sobą popracować”.
 
Niewiele osiągniemy nieustannie analizując porażki, pałając  złością i żalem. Bardziej opłaca się budować w sobie cegiełki zadowolenia. Na początku z drobnych elementów: celebrować spotkanie z miła osobą, zwykły spacer, pyszną kawę, dostrzegać piękno przyrody, być wdzięcznym za to, co już mamy i co wprawia w dobry nastrój. I zawsze pamiętać, że wszystko jest zmienne, przemija. 

Pomyśl, że za chwilę wybrniesz z trudnej sytuacji, wystarczy że skierujesz uwagę na to czego mocno pragniesz i co sprawia ci radość.

„Pozwól, by cicho wabił cię silny urok tego, co najbardziej kochasz”.  

Ciesz się życiem i śmiej przy każdej okazji. Doceniaj nawet drobnostki, które przynoszą radość. Śmiech, przyjaźń i szczęście są dobrem nieograniczonym, czerp więc z nich do woli i ciesz się, gdy robią to inni. A przede wszystkim spraw, by otaczali cię przyjaźni ludzie. Nie zawsze wszystko się układa. Nie ma takiego życiorysu, w którym każdy dostaje same miłe niespodzianki, i też takiego, gdzie są tylko niechciane prezenty od losu. Porażki potraktujmy jak naukę, wskazówkę od losu. Może warto zmienić kierunek. Wcielić w czyn marzenia.
 „Cokolwiek możesz zrobić lub marzysz o tym, że możesz, zacznij to robić. Śmiałość zawiera w sobie geniusz, magię i siłę”. 

Napędzają nas marzenia. Pragnienie udanego związku, szczęśliwej rodziny, zdrowych dzieci, prowadzenie ich ku  szczęściu. Z całych sił chcemy dobrej pracy, w której będziemy mogli się realizować. Wykazać swoją kreatywność i pracowitość. Potrzebujemy ciepła i troski, które możemy dawać, ale i otrzymywać od najbliższych. Znajdźmy to, co najpiękniejsze w sobie. Zacznijmy świadomie kierować swoimi myślami, wtedy poznamy ich prawdziwą moc. Najważniejsze jest budowanie własnej siły, niezależnie od świata zewnętrznego, tylko to może uwolnić nas od cierpienia, trosk czy zmartwień…

„Siły i wiary w siebie poszukiwałam zawsze gdzieś poza sobą, a one pochodzą z mojego wnętrza. Cały czas są we mnie”.

Jesteś jedyną osobą, która może swoim pozytywnym podejściem i „magicznym” myśleniem budować szczęście. Tu i teraz! Niezależnie od okoliczności. Zatańczyć, mimo że pada deszcz… I pamiętaj, warto witać poranek z nadzieją i wiarą na lepsze, z optymizmem. Budźmy się z wdzięcznością, ona w niezwykły sposób daje energię na cały dzień. Przecież kolejne dni tworzą całe życie.
 
„Nie bez powabów jest ten straszny świat, nie bez poranków, dla których warto się budzić”.
 
To moje inspirujące cytaty – zaklęcia, które często sobie przypominam, aby w życiu było więcej słońca i radości, niż smutku. Jestem ciekawa czy macie słowa, będące motywacją do lepszego samopoczucia, przeżycia pracowitego dnia? Jeśli tak – podzielcie się!
 
 
W ten mijający Dzień Pozytywnego Myślenia, życzę wszystkim samych pozytywnych odruchów serca, uśmiechu i wdzięczności za cudowne drobiazgi, które nam się przytrafiają 🙂

 

Autorzy cytatów w kolejności:
1. Osho
2. Rumi
3. Johann Wolfgang Goethe
4. Anna Freud
5. Wisława Szymborska