Jak żyć w 20… roku? Bo w końcu trzeba jakoś funkcjonować. Nowa data, więc muszą być nowe myśli, plany, cele, postanowienia. Wszyscy coś już sobie obiecali… a ja? Jak zawsze, po ciemnej stronie mocy… Jak żyć, no jak?

Zrobić plan? Koniecznie w punktach! Użyć słów, które nie sugerują „zmuszania się”!!! Ma być inaczej, w rytmie slow, niezbyt ogólnikowo, ale też bez drobiazgów, bo znów się nie uda. Na luzie też niedobrze, bo wszystko padnie, zanim się jeszcze na dobre zacznie… Jedno jest pewne – noworoczna lista jest absolutnie potrzebna!  Bo należy bezwzględnie trzymać się harmonogramu! Motywować, kreować, funkcjonować, jeszcze jedno, znienawidzone przeze mnie – ogarniać się! Po raz nie wiem który przekonać się, że to kompletna ściema!

A czy nie można, tak zwyczajnie, z optymizmem spojrzeć w przyszłość? Po prostu iść dalej i z uśmiechem przyjmować niespodzianki, cieszyć się z nowych pomysłów i rozwiązań. Częściej odczuwać wdzięczność. Pozwolić sobie na niepewność. Wziąć pod uwagę błędy i potknięcia. Zawsze obecne – złości i radości, a przy tym łzy, a potem śmiech. Los podsuwa tyle możliwości i nie zawsze jest tak, jak sobie zaplanujemy… Jednego bardzo nie lubię. Dziwnego uczucia rozczarowania i tego bolesnego ukłucia jakie mi przy tym towarzyszy…

Szukam inspiracji, zbieram słowa i myśli, które mnie uskrzydlają. Dodają sił. Uczą pokory i uważności. Pomagają pokonać trudności i znaleźć pocieszenie w czasach chaosu, w świecie nieograniczonych możliwości i miernych relacji między ludźmi. W trudnym, często niesprawiedliwym werdykcie losu. Tak jest i już. Dlatego w 20… roku postaram się widzieć lepszą stronę codzienności. Korzystać z rad bardziej doświadczonych, mądrzejszych. Postaram się uważniej słuchać i więcej dostrzegać. Brać życie takim jakie ono jest, nie licząc na wielkie szczęście, sukces, fortunę. 

Życie jest piękne!

Oto 10 cytatów, którymi warto zacząć Nowy Rok.  

1. Życie nie jest problemem do rozwiązania, pytaniem oczekującym odpowiedzi. Życie jest tajemnicą, którą należy kontemplować, przyglądając się jej z podziwem i rozkoszując się nią.

2. Nie płacz, że coś się skończyło, tylko uśmiechaj się, że ci się to przytrafiło.

3. Zawsze znajdzie się ktoś, kto cię skrytykuje. Zdobywaj zaufanie ludzi i uważaj na tych, których zaufanie już raz straciłeś. 

4. Stań się lepszym człowiekiem. I zanim poznasz kogoś, upewnij się, że znasz siebie, i że nie będziesz chciał być taki, jak on chce, ale będziesz sobą. 

5. Nie biegnij za szybko przez życie, bo najlepsze rzeczy przytrafiają się nam wtedy, gdy najmniej się ich spodziewamy. 

6. Prawdziwy przyjaciel jest z tobą na dobre i na złe.

7. Być może Bóg chciał, abyś poznał wielu złych ludzi, zanim poznasz tę dobrą osobę, abyś mógł ją rozpoznać, kiedy ona w końcu się pojawi.

8. Nigdy nie jest za późno troszczyć się o zdrowie swej duszy.

9. Kiedy zaczynają się kłopoty, odżywiaj się czekoladą. 🙂

10. Czujesz? Zapach nowych książek. Nieprzeczytanej przygody. Przyjaciół, których jeszcze się nie zna, czekających na nas godzin magicznej ucieczki od rzeczywistości. 

 

Jestem ciekawa, czy macie noworoczne postanowienia? A może witacie nowy czas bez większego planu? Napiszcie:)