uśmiechu
Rozluźnia. Odstresowuje. Z nim życie wydaje się łatwiejsze i piękniejsze. Bez względu, na pogodę i okoliczności, zawsze z nim ci do twarzy. W każdym zakątku świata oznacza to samo! Daje pewność, otuchę i życzliwość, a często jest najpiękniejszym prezentem jaki możesz komuś podarować -UŚMIECH!

„Życie nie jest, aż tak poważne. Potraktujmy poważniej uśmiech”.
W taki dzień jak dziś, szczególnie doceniamy jego siłę. Niekoniecznie dlatego, że deszcz, że wiatr, że zimno, że szaro, że autobus uciekł… a może właśnie dlatego. Odważ się i w ten jesienny piątek podziel się uśmiechem 🙂 Jestem pewna, że wszystko wyda się łatwiejsze i zrobi się cieplej, a gdyby się ktoś pytał, co się stało, powiedz, że celebrujesz Światowy Dzień Uśmiechu.
„… szczery uśmiech to najlepszy podarunek, jaki można przekazać drugiej osobie, kiedy za sprawą okoliczności słowa brzmią pusto, banalnie i raczej nie pomagają”. 
Uśmiech uzdrawia! Wzmacnia naszą odporność. Pobudza wydzielanie hormonów szczęścia i co najważniejsze poprawia nam nastrój. Istnieje, aż 19 rodzajów uśmiechu, które angażują od 5 do 53 mięśni twarzy. Częściej cieszą się dzieci, dorośli z wiekiem są coraz poważniejsi, nawet dziesięciokrotnie mniej się uśmiechają. A szkoda. Może więcej powinniśmy przebywać w towarzystwie osób, które się szczerze śmieją, bo ten grymas jest zaraźliwy. Będziemy szczęśliwsi, a przecież, o to chodzi w życiu.
„Miły uśmiech i przyjemna osobowość warte są zazwyczaj więcej niż geniusz skryty za ponurą twarzą”. 
Co najważniejsze dodaje energii, której w pochmurne dni może wszystkim brakować, dlatego:
„Uśmiech kosztuje mniej niż elektryczność, a daje więcej światła”.    
Pamiętajcie! Jeśli spotkacie kogoś smutnego, odważcie się i podarujcie mu jeden ze swoich uśmiechów 🙂 Miłego weekendu.
 
„Uśmiech bywa aktem męstwa, smutek to słabość i postawa zbyt wygodna. Być radosnym i dobrym, kiedy świat jest zły i smutny, to dopiero odwaga!”.
 
Zapraszam do przeczytania artykułu:
Czy warto się uśmiechać?
Autorzy cytatów występujących w tekście:
1. Andrew Matthews
2. Joyce Carol Oates
3. Glen Charles Cook
4. Joseph Cronin
5. Małgorzata Musierowicz