Ogarnia mnie lekka nostalgia, bo czas mija nieubłaganie.

 Uśmiecham się, bo każdy kolejny dzień niesie ze sobą niespodzianki i nowe wyzwania. Czy to wtorek, czy piątek(tu) zawsze jest niewiadomą. Dlatego nie docierają do mnie poniedziałkowe apele dziennikarzy, przepraszających za pierwszy dzień tygodnia. Kompletnie tego nie rozumiem i muszę przyznać, że irytuje mnie to nachalne wyczekiwanie na weekend. Czy ciekawe życie toczy się tylko w sobotę i niedzielę?

Radio przełączam, gdy słyszę jak prezenter odlicza dni do weekendu i nieustannie współczuje wszystkim, którzy muszą pracować. Mnie cieszy poniedziałek i każdy kolejny dzień, nawet ten deszczowy. Czas, który mam jest wyjątkowy – na co dzień i od święta.

„Trzeba żyć w przechyle, na granicy upadku.
Żyć w ustawicznym zaciekawieniu światem, nawet gdy zbliża się twój kres.
I czerpać z tego radość odgradzającą cię od cierpień.
To daje wewnętrzną wolność”.

Warto sprawić sobie tydzień dobrych myśli i dobry nastrój. Zadbać o to, aby nowy dzień był niepowtarzalny i wnosił pozytywną energię(tu). Poświęć na to chwilę i daj szansę szczęściu, które jest w tobie.

 
Poniedziałek niech będzie dniem wdzięczności(tu), za to, co pięknego niesie ze sobą życie. Za zdrowie, dobrą pracę, w której się realizujesz, za przyjaciół, czy dach nad głową. Ważne są też miłe wydarzenia, jak pójście na spacer, czy do kina, piękny widok w drodze do pracy. Pomyśl o tym i uśmiechnij się, że zaczynasz pierwszy dzień tygodnia z bagażem miłych wspomnień, że masz coś, co jest bezcenne, tylko twoje.
 
Wtorek niech będzie dniem wymarzonej przyszłości. Zastanów się, co do tej pory udało ci się zrobić? Ile pracy i wysiłku cię to kosztowało. A może po prostu dopisało szczęście. Co jeszcze przed tobą? Kim chcesz być? Wyobraź to sobie i uwierz, że twoje życie osobiste i zawodowe jest spełnieniem marzeń. Wszystko co najlepsze przydarzy się właśnie tobie 🙂
 
Środa niech będzie dniem uśmiechu(tu). Zatrzymaj się na moment i zdaj sobie sprawę, że szczęście już w nas jest – jest częścią prawdziwej natury człowieka. Co powoduje, że masz dobry humor, chęć do zabawy? Uśmiechnij się. Poczuj ukojenie jakie mu towarzyszy. Pojawiające się przy tym myśli, witaj z życzliwością. Już wiesz, że wszystko będzie dobrze. Świat sprzyja radosnym ludziom.
 
Czwartek niech będzie dniem ukochanej osoby. Pomyśl o kimś, kto jest dla ciebie bardzo ważny. Może to być partner, dziecko, ktoś z rodziny albo najbliższy przyjaciel. Postaraj się okazać mu swoją serdeczność, bliskość. Zrób coś, co go uraduje, spraw niespodziankę, napisz list 🙂
 

Piątek niech będzie dniem miłych wspomnień z ostatnich dni. Na pewno wydarzyło się coś, co ci się udało. Może to był zakup czegoś ładnego, pyszna potrawa, która wszystkim smakowała, załatwienie ważnej sprawy w urzędzie, czy spotkanie z kimś, kto bardzo ci się podoba… Kolekcjonuj dobre chwile.

Sobota i niedziela niech będą dniami bez planu, harmonogramu(tu), bez pogoni. Postaraj się o zupełny luz, chociaż raz na jakiś czas… Wtedy znajdzie się przestrzeń na to, co niezaplanowane. Dostrzeż jakie to fantastyczne, ile rzeczy ma wreszcie szansę się zdarzyć!  
 
„Gdy na nic nie liczymy, niczego nie będziemy żałować – odnajdziemy satysfakcję w tym, co otrzymamy. Będziemy szczęśliwi”.
 
 
Cytaty wg kolejności:
1.  Marek Beylin
2. Tony Shutt