liście
Słońce rozpieszcza, cieszy. Na dobre obudziło się z zimowego snu. Krokusy zakwitły kolorami. Na drzewach pojawiły się pąki, które lada dzień zmienią się w kwiaty. Ptaki koncertują. Za chwilę zakipi zieleń wszystkimi odcieniami. Ulubiony kolor, barwa spokoju, nadziei, bezpieczeństwa. Nic się nie zmieniło. Ciągle panuje ten sam porządek i rytm natury, niezamącony żadnym politycznym zatrzęsieniem…

Znów się uśmiecham. Cieszę się z każdego słonecznego dnia, który mnie uskrzydla. Świat wydaje się piękniejszy, a ludzie weselsi.
 
Obnoszę po ludziach mój śmiech i bukiety
Rozdaję wokoło i jestem radosną
Wichurą zachwytu i szczęścia poety,
Co zamiast człowiekiem, powinien być wiosną.
 
Emanuję dobrą energia i optymizmem. Bawię się soczystymi barwami w stroju. Zmieniłam menu – kolor odgrywa w nim główną rolę. Odświeżam mieszkanie i półkę z książkami 🙂 Wreszcie mam to czego najbardziej potrzebowałam do szczęścia, czyli światło słoneczne i kontakt z przyrodą.
 
Wiosna nie zna różnic wieku – każdy wydaje się młody i radosny.Troski idą na chwilę w zapomnienie,a serca pulsują przeczuciem nieśmiertelności.
 
Tej wiosny, zacznę wszystko na nowo. Zakocham się w życiu z całym jego pędem i pośpiechem. I więcej będę spacerować! A co najważniejsze, powiększę kolekcję uśmiechów. Najmilej jak potrafię, uśmiechnę się do sąsiadki spod jedynki, która zawsze widzi tylko problemy i do sąsiada spod siódemki, który nie cierpi mojej jamniczki – Balbinki, no cóż… nie wszyscy kochają zwierzęta. Zamienię poranną kawę na zieloną herbatę. Zacznę nosić wysokie obcasy. Nic mnie tak nie „rajcuje” jak moja wewnętrzna pewność siebie. Zapiszę się na nowe zajęcia fitness, może odkryję w sobie nowa pasje i poznam ciekawych ludzi.  I w tym roku przekażę procent na młodych, zdolnych sportowców. Zdobywajcie medale! Nie będę marudzić z powodu deszczu. Postaram się o świeże kwiaty do wazonu, które wniosą  radosny powiew do mieszkania. Z optymizmem powitam każdy dzień.
Wiosna!…Wiosna wszędy życie budzi!
Jej błękity, słoneczne uśmiechy
I tu raźniej biją serca ludzi,
Choć się troski za troskami tulą
 
Wiosna inspiruje do działania, prowokuje uśmiech, zaraża szczęściem. To popularny motyw – źródło inspiracji dla Marka Grechuty w piosence:
 
 

 

 
 
 
Fragmenty utworów w kolejności:
1.K. Wierzyński, Zielono nam w głowie…
3.J. Kasprowicz, Z chałupy